Aktualności
Z radością ogłaszamy program tegorocznej odsłony Festiwalu Witolda Lutosławskiego “Łańcuch XXII”, która odbywać się będzie w dniach 25 stycznia - 9 lutego 2025 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Sprzedaż biletów właśnie ruszyła!
Jury Stypendium imienia Witolda Lutosławskiego w składzie Elżbieta Sikora, Wojciech Michniewski i Katarzyna Naliwajek przyznało w tym roku wyjątkowo dwa stypendia: dla kompozytora Michała Kaweckiego w wysokości 8000 euro oraz dla skrzypaczki Aleksandry Kornowicz w wysokości 2000 euro. Stypendia przeznaczone są na kontynuację studiów na uczelniach zagranicznych.
Dziękujemy wszystkim osobom, które starały się o stypendium.
Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego zaprasza do składania wniosków o stypendium artystyczne ufundowane przez spadkobierców kompozytora.
Stypendia przeznaczone są na studia podyplomowe realizowane za granicą, przede wszystkim dla kompozytorów oraz dla instrumentalistów chcących profilować się w wykonawstwie muzyki najnowszej.
Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego ma zaszczyt zaprosić na koncerty Festiwalu „Łańcuch XXI”, które odbędą się w dniach 20 stycznia – 4 lutego 2024 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Towarzystwo im. W. Lutosławskiego oraz Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w Warszawie zapraszają na ostatni tegoroczny koncert z cyklu Scena Muzyki Nowej!
Towarzystwo im. W. Lutosławskiego, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w Warszawie oraz Festiwal Sacrum Profanum zapraszają na koncerty w ramach cyklu Scena Muzyki Nowej.
Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XIX”
Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
22.01–06.02.2022
“Canto Ostinato” autorstwa holenderskiego kompozytora, Simeona ten Holta (1923-2012) to arcydzieło europejskiego minimalizmu będące zawsze “transowym” przeżyciem dla publiczności i wykonawców.
Jeden z niewielu utworów muzyki najnowszej posiadający własną stronę internetową: http://www.canto-ostinato.com